دات نت نیوک
شنبه و دوشنبه
021-77462113
یکشنبه سه شنبه چهارشنبه
021-77731758

بیماری های ارولوژی
طول آلت تناسلی مردان
 

طول آلت تناسلی مردان

اندازه گیری طول آلت تناسلی مردان بایستی به روش صحیح انجام شود که جهت این کار لازم است ، چربیهای قاعده آلت هنگام اندازه گیری فشار داده شود و محل اتصال آلت به استخوان تا نوک آلت در حالت کشیده اندازه گیری شود . در برخی از افراد که به علت چاقی ناحیه شرمگاهی و شکم ، ٱلت تناسلی حالت مخفی ( دفن شده ) دارند ، با فشردن این چربی ها در خیلی از موارد متوجه سایز نرمال آلت تناسلی میشوند . طول آلت تناسلی در 70٪ افراد ، 9/14 – 7/11 سانتی متر ( با میانگین 3/9 سانتی متر ) بوده و در 30٪ موارد ، سایز آلت...
شنبه، 23 دی 1396 | Article Rating

اندازه گیری طول آلت تناسلی مردان بایستی به روش صحیح انجام شود که جهت این کار لازم  است ، چربیهای قاعده آلت هنگام اندازه گیری فشار داده شود و محل اتصال  آلت به استخوان تا نوک آلت در حالت کشیده اندازه گیری شود .
در برخی از افراد که به علت چاقی ناحیه شرمگاهی و شکم ، ٱلت تناسلی حالت مخفی ( دفن شده ) دارند ،  با فشردن این چربی ها در خیلی از موارد متوجه سایز نرمال آلت تناسلی میشوند .
طول آلت تناسلی در 70٪ افراد ، 9/14 – 7/11 سانتی متر ( با میانگین 3/9 سانتی متر ) بوده و در 30٪ موارد ، سایز آلت بیشتر یا کمتر از محدوده فوق می باشد .
 طول نرمال آلت تناسلی در حالت نعوظ 9-15 سانتی متر بوده و سایز آلت تحت تاثیر عوامل ‍ژنتیکی – تغذیه ای – محیطی – هورمونی بوده و رشد و نمو آلت تناسلی قبل از بلوغ بوده و بعد از سن بلوغ تا پایان عمر ثابت می ماند .
 بعد از بلوغ هیچ دارویی برای بزرگ تر کردن اندازه آلت تناسلی موثر نمی باشد ولی در صورتیکه قبل از سن بلوغ به  پزشک ارولوژیست مراجعه شود میتوان با ارزیابی دقیق و تجویز هورمون با دوز مناسب نسبت به افزایش سایز آلت اقدام کرد .
طول واژن خانمها با توجه به ماهیت الاستیک و ارتجاعی زیاد آن در حالت طبیعی  7/6 – 1/8 سانتی مترو در زمان تحریک جنسی 6/10 – 8/11 سانتی متر بوده و افرادی که سایز آلت تناسلی بالای 7 سانتی متر دارند نیاز به هیچگونه اقدام خاصی نداشته و میتوانند sex موفقی داشته باشند. 
هر چه طول آلت تناسلی بزرگ تر از استاندارد باشد میتواند باعث دردهای شدید حین مقاربت در خانمها شود و موضوع مهمتر از از طول آلت تناسلی و طول واژن این است که منطقه ای از واژن که در تحریک جنسی بیشترین تاثیر را دارد یک سوم خارجی واژن می باشد .

 

بیشترین عامل عدم رضایت از رابطه جنسی عبارتند از : 

 1. چاقی 
 2. زایمان طبیعی یا متسع شدن واژن 
 3. تجمل گرایی یا تنوع طلبی 

در صورتیکه در بسیاری از افرادی که از کوچکی طول یا حجم آلت تناسلی شاکی هستند ، عوامل روانی و جامعه شناسی مطرح بوده و تبلیغات گسترده توسط ماهواره ها و شبکه های مجازی و فیلمهای پورن و تبلیغ برای در صد موفقیت بالای روشهای دارویی و وسایل و جراحی ، بر این انتظارات و عدم رضایت مندی افراد دامن می زند .
در حالیکه در صورت داشتن رابطه جنسی موفق ، به هیچ عنوان نبایستی اقدام به مقایسه و درمانهای کاذب کرد .

 

اقدامات درمانی غیر مجاز :

 1. از تزریق ژل در زیر پوست آلت تناسلی جهت افزایش حجم خودداری نمایید چون باعث از بین رفتن حس آلت تناسلی و ناتوانی جنسی می شود .
 2.  دستگاههای کشنده آلت  Extenderبا توجه به ماهیت اسفنجی کورپوسهای آلت و متوقف شدن رشد کورپوسها تا سن بلوغ ، هیچ گونه تاثیری ندارد .
 3. درمانهای دارویی و هورمون درمانی بعد از سن بلوغ ، ضمن افزایش احتمال سرطان ها و از کار افتادن عملکرد بیضه ها ، هیچ گونه تاثیری ندارد .

اقدامات درمانی مجاز در صورت تایید پزشک متخصص ارولوژی :

 1. انجام واژینو پلاستی و تنگ کردن واژن در افرادی که به علت زایمانهای طبیعی مکرر دچار اتساع زیاد واژن شده اند .
 2. بهترین و قطعی ترین روش در افرادی که دچار آلت تناسلی مخفی ( دفن شده ) هستند کاهش وزن بوده و در صورت شدید بودن چاقی می توانند با جراحی نسبت به برداشتن این چربیها ( لیپکتومی ) یا برداشتن پوست و چربی اضافی ( ابدومینوپلاستی ) و استفاده از حداکثر طول تناسلی کمک کرد. 
 3. در افراد با کوچکی واقعی طول آلت تناسلی ( میکروپنس ) با جراحی اقدام به قطع رباطهای آویزان کننده ( suspenssory ) آلت تناسلی از استخوان لگن نموده و به مدت یکسال روزی دو ساعت وزنه نیم کیلو گرمی از آلت آویزان شود تا افزایش سایز به دست آمده ، ثبات پیدا کند .
 4. با توجه به ماهیت زیبایی این جراحی تحت پوشش بیمه نمی باشد .  گاهی پوست روی بیضه تا روی آلت تناسلی ادامه پیدا کرده و مانع نعوظ با طول حداکثری آلت تناسلی میشود که میتوان با جراحی نسبت به برداشتن آن اقدام نمود .
تصاویر
 • طول آلت تناسلی مردان
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری